Stowarzyszenie kamienica - działania

>>> KAŚKA SZESZYCKA / KONRAD KRÓLIKOWSKI - PEŁNIA-REALIZACJA

>>> KAŚKA SZESZYCKA / KONRAD KRÓLIKOWSKI - PEŁNIA-REALIZACJA


26.05.2012, godz. 17:30 - otwarcie wystawy 1, Galeria TERMINAL 08, ul. Grobla 15,
godz. 18:30 - otwarcie wystawy 2, Klub Lamus, ul. Sikorskiego 5.Kaśka Szeszycka (1983)

Uzyskała dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Rysunku prof. Anny Tyczyńskiej i Malarstwa prof. Andrzeja Leśnika na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu w 2008 roku. Zajmuje się malarstwem, wideo oraz akcjami w przestrzeni miejskiej. Jest asystentką w Pracowni Malarstwa prof. R. Tokarczyka w Akademii Sztuki w Szczecinie. Jej prace znajdują się w kolekcjach polskich i zagranicznych.


Konrad Królikowski (1972)

Absolwent socjologii Uniwersytetu Szczecińskiego i słuchacz Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie. Fotograf, założyciel i lider wielu projektów muzycznych (między innymi Moto czy Turyzm). Zajmuje się portretem i reportażem. Dokumentuje działania performerskie i streetartowe (współpraca z grupą GLAMRURY). Współpracował z wieloma artystami, między innymi z zespołami Pogodno i Kristen.


PEŁNIA – REALIZACJA to tytuł wystawy autorstwa Kaśki Szeszyckiej i Konrada Królikowskiego. Na ekspozycję składają się wielkoformatowe obrazy olejne, fotografie prezentowane w formie dużych light boxów oraz projekcje wideo. Wszystkie pokazują mieszkańców i miejsca w Rokicie, osadzie w gminie Przybiernów, w której mieszka Szeszycka. Częścią ekspozycji są również komentarze autorów. Dom: świat, z którego się wyrasta i do którego się wraca. Przyroda i kultura młodzieżowa. Awans społeczny, pragmatyzm oraz nihilizm i groteska. Antropologia i surrealizm. Pojęć pomocnych w odczytaniu treści wystawy jest więcej. Wielowymiarowość i zamierzona PEŁNIA zaznaczone są w tytule. Ale odnosi się on również do sugestywnego i wszechogarniającego przekazu uzyskanego z połączonych, współdziałających ze sobą mediów. Wystawa jest jak podróż i poruszanie się po wyśnionej osadzie. Osobnym, ciekawym wątkiem jest związek pomiędzy malarstwem a fotografią. Przedstawiane na wystawie obrazy są malowane na podstawie zdjęć, które inspirowane są malarstwem lub wręcz malarstwo imitują. Tytułowa REALIZACJA wskazuje na zamknięcie trwającego ponad rok etapu zbierania materiałów i przygotowań oraz konceptualizacji. Jest polemiką z terminem projekt, z jego wszechobecnymi organizacyjno-proceduralnymi konotacjami. Jest zwieńczeniem. 


<<< SZTUKA JAKO DOŚWIADCZENIE
<<< www.echogorzowa.pl
<<< www.zachod.pl
<<< www.gazeta.pl
<<< www.giik.pl (fotorelacja)

 


 
 
 
 
    
Archiwum |