Stowarzyszenie kamienica - działania

>>> PHILIP MORRIS / JO FRGMNT GRYS

>>> PHILIP MORRIS / JO FRGMNT GRYS

Stowarzyszenie Promocji Kultury "Kamienica", Klub Myśli Twórczej "Lamus" oraz Galeria Terminal08 zapraszają na wernisaż wystawy:

PHILIP MORRIS / JO FRGMNT GRYS

19.10.2012 r., godz. 18.00 - otwarcie wystawy, Galeria Terminal08, ul. Grobla 15.
godz. 19.30 - audio performance, Klub "Lamus", ul. Sikorskiego 5.

Jo FRGMNT Grys
Studiował m.in. chemię, filozofię, mineralogię na Uniwersytecie Justus Liebig w Giessen w Niemczech. Potem stopniowo kierował się w stronę sztuki zakorzenionej w naukowym myśleniu, badając formowanie się struktur z hałasu ku porządkowi, od błędu w kierunku prawa i zjawisko sprzężenia zwrotnego jako swoje główne artystyczne tematy. Grys zajmuje się wideośniegiem, elektroniką, komputerami, ciałem i mózgiem. Występuje jako frgmnt (własnoręcznie wytwarzana elektronika i manipulacje wideo), TOB (przekaźniki i własnoręczna elektronika). Grys tworzy instalacje elektroniczne i organizuje międzynarodowe warsztaty od 2004 roku. Mieszka w Berlinie.

BiPolar v3
będzie mechatroniczną instalacją wytwarzającą obraz i dźwięk jednocześnie – urządzenie, które rysuje i śpiewa.

http://tob.de.vu


Philip Morris

pracuje głównie z mechanicznie generowanym dźwiękiem akustycznym. Pochodzi z Irlandii, od sześciu lat mieszka w Berlinie. Występuje (jako Sciolist lub Ezdac), tworzy instalacje i jest kuratorem non-konformistycznych wydarzeń.

Pokój strun
to instalacja dźwiękowa, która ma za zadanie wytworzenie zjawiska immersji (pochłonięcia) odbiorcy. Struny rozpięte po całym pomieszczeniu będą pobudzane poprzez kawałki materiału. Bogate dźwięki będą się dostosowywały do rozmiarów pomieszczenia, podkreślając harmonię i teksturę dźwięków.

http://www.sciolist.info/


Wystawa zorganizowana w ramach projektu TERMINAL08 - MIĘDZYNARODOWA GALERIA SZTUKI - SZTUKA JAKO DOŚWIADCZENIE 2012, dofinansowana z budżetu Miasta Gorzowa.

Galeria Terminal08 czynna w soboty i niedziele w godz. 12-18, w pozostałe dni rezerwacje telefoniczne 788-365-737 lub email:
bart@terminal08.org

<<< SZTUKA JAKO DOŚWIADCZENIE
<<< www.terminal08.org

<<< TV Teletop
<<< video cz. 1
<<< video cz. 2

<<< Gazeta.pl Gorzów
<<< www.echogorzowa.pl
<<< www.echogorzowa.pl


Philip MorrisJo FRGMNT Grys  
Archiwum |