Stowarzyszenie kamienica - działania

>>> ŚLIMAK, KRAUCHEN, MANGROVE KIPLING, DJ QLEDUB + PROMOCJA KATALOGU

>>> ŚLIMAK, KRAUCHEN, MANGROVE KIPLING, DJ QLEDUB + PROMOCJA KATALOGU

Stowarzyszenie Promocji Kultury "Kamienica", Klub Myśli Twórczej "Lamus" oraz Galeria Terminal08 zapraszają:
 

15 grudnia 2012 r. - Otwarcie dziesiątej wystawy z całorocznego cyklu "Sztuka jako doświadczenie" połączone z promocją katalogu dokumentującego wystawy oraz koncert i impreza zamykająca projekt.

godz. 18.30 - TERMINAL08 – ul. Grobla 15
otwarcie wystawy oraz promocja katalogu
ŚLIMAK - happy neW yeAR
Wystawa czynna do 13.01.2013 r.

godz. 20.00 - LAMUS – ul. Sikorskiego 5
koncert
Krauchen (Koba + KniFeLooP) - Berlin
Mangrove Kipling - Berlin
party
DJ QLEDUB - Gorzów

 

Ślimak
KIEDY PORAZ PIERWSZY POWĄCHAŁEM TERPENTYNY
WIEDZIAŁEM ŻE BĘDĘ MALOWAŁ ...
KIEDY PORAZ PIERWSZY POWĄCHAŁEM ROZPUSZCZALNIKA ...
WIEDZIAŁEM ŻE NIE TYLKO W DOMU

 

Krauchen
Nowy projekt dźwiękowych eksperymentatorów KniFeLooP i Koba.
soundcloud.com/krauchen

Koba
Koba jest gitarzystą i basistą, używa komputera, efektów i pętli dźwiękowych tworząc instrumentalną, improwizowaną muzykę, noise oraz kompozycje elektroniczne.
Beat machines, mikrofony dotykowe, obiekty, programowanie midi (musical instruments digital interface) pojawiają się według (w zależności od) nastroju i projektu.
Koba Live Solo @ Salon Bruit radio show

KniFeLooP
Séamus O´Donnell pracuje nad różnymi dźwiękowymi projektami artystycznymi od 1999. Są to projekty solowe i zespołowe, zawierają eksperymenty radia FM z odbiornikami i samodzielnie zbudowanymi mini-przekaźnikami; zapętlone magnetofony szpulowe czy układy nadawczo-odbiorcze, improwizacje z nagraniami terenowymi, samodzielnie zbudowane urządzenia i inne bardziej tradycyjne instrumenty, urządzenia i głos.
"Obecnie jestem bardzo zainteresowany samplowaniem na żywo dźwięków i szumów, zarówno akustycznych jak i elektronicznych, powtarzalnością i manipulowaniem tymi próbkami oraz odkrywaniem nowych dźwięków na tej drodze. "
http://lifeloop.org/


Mangrove Kipling
W swoich utworach obok praktykowania muzyki elektronicznej opartej na nagraniach terenowych (laptop) oraz straight-mix, Mangrove Kipling ostatnio używa wiolonczeli. Główną rolę w jego pejzażach dźwiękowych odgrywa gitara, a głos artysty miesza się z dźwiękami obiektów, zakłóceniami, częstotliwościami, wpływem samplerów i innych efektów, aby ostatecznie zakłócić połączenie pomiędzy obiektem, który jest widziany a wyobrażeniem, które jest odbierane. Niedawno rozpoczął pracę z hybrydową/zmodyfikowaną gitarą.
„Granice są subtelne, a moje prace wahają się pomiędzy alienacją znanych oddziaływań, przeszkadzając zwykłemu odbiorowi oraz podniesieniem wagi nieznanych oddziaływań czyniąc je bardziej swojskimi dla naszych uszu. Innymi słowami, mam tendencję do zawężania przerw pomiędzy dopuszczalnymi spostrzeżeniami , niepokojąc świadomość publiczności poprzez branie ich w „hipnosoniczną“ podróż.
http://www.mangrovekipling.com/

 

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Gorzowa.

 

www.terminal08.org
Galeria czynna w soboty i niedziele w godz. 12-18, w pozostałe dni rezerwacje telefoniczne 788-365-737 lub email: bart@terminal08.org


<<< video cz. 1
<<< video cz. 2
<
<< www.giik.pl


 
 
 
 
 
 
 
    
Archiwum |