Stowarzyszenie kamienica - działania

>>> MAREK ROGULSKI - TERYTORIUM? - KOPROLITY SZTUKI

>>> MAREK ROGULSKI - TERYTORIUM? - KOPROLITY SZTUKI
Stowarzyszenie Promocji Kultury "Kamienica", Galeria Terminal08 oraz Kamienica Artystyczna Lamus w Gorzowie zapraszają na otwarcie wystawy z całorocznego cyklu "Sztuka jako transgresja". Wydarzenie zorganizowane przy współpracy z Muzeum Lubuskim im. Jana Dekerta w Gorzowie oraz Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.
 
16 marca 2013 r.
17.30 – otwarcie wystawy I – Galeria Terminal08, ul. Grobla 15
19.00 – koncert, wystawa II – InfoGlob, Rondo św. Jerzego
- Rogulus i Michał Gos (Gdańsk)
- Błażej Król aka Bangeliz (Gorzów)
 
Marek Rogulski to artysta intermedialny, performer, muzyk, teoretyk sztuki.
W swych realizacjach stara się wypracować nową perspektywę postrzegania postmodernizmu. Stawiając pytanie o to, jaki mógłby być nowy, szerszy światopogląd, zwraca uwagę na możliwość integracji różnych aspektów postmodernizmu. Jest autorem licznych opracowań teoretycznych, w których wskazuje na kształtowanie się nowego światopoglądu.
Ważnym wątkiem w działalności Rogulskiego jest problem transformacji świadomości oraz rozwijanie perspektywy kosmocentrycznej dla interpretacji działań artystycznych.
Wystawa w Gorzowie odnosi się do namysłu nad możliwościami realizacji procesu transformacji świadomości poprzez działalność artystyczną. W tym kontekście, według autora, prace artystyczne jawią się zaledwie jako swoiste koprolity sztuki – martwe skamieniałości, które mogą być jednak jakimś odniesieniem do tworzenia szerszej perspektywy.
W galerii Terminal08 zaprezentowane będą wybrane prace z ostatnich lat, m.in. krótkie formy filmowe, obiekty oraz dokumentacja performance’s. Oprócz tego, w  przestrzeni InfoGlobu powstanie chwilowa instalacja oraz odbędzie się koncert tzw. Swobodnej współczesnej improwizacji w wykonaniu duetu muzycznego: Michał Gos i Rogulus. Po koncercie instalacja będzie prezentowana w Muzeum 'Spichlerz'.
 
W InfoGlobie zagra również Błażej Król/Bangeliz.
Bangeliz to jedno z muzycznych wcieleń muzyka/producenta Błażeja Króla (UL/KR) - strumień świadomości, wylew muzycznych myśli, odkładanych w szufladzie czy w zakamarkach twardego dysku... " To nie jest muzyka do słuchania, to ścieżka dźwiękowa która przeszkadza podczas oglądania filmu. Błażej za pomocą kilku programów komputerowych generuje na żywo przestrzenne kolaże dźwiękowe. Połączenie field recording z popowymi balladami, ambientu z dudniącym/charczącym techno. Trzydziesto minutowy live act będzie wariacją na temat "urody" budowli pod którą odbędzie się koncert czyli InfoGlobu.


 
Po koncercie wystawę II będzie można oglądać w Muzeum 'Spichlerz', ul. Fabryczna 1-3. Obie części wystawy czynne są do 14 kwietnia.
Galeria Terminal08 czynna jest w soboty i niedziele w godz. 12-18, w pozostałe dni rezerwacje bart@terminal08.org  lub 788 365 737 - wstęp wolny.
 
 
Spichlerz - godziny otwarcia:
poniedziałek - zamknięte
wtorek 9.00-16.00 (wstęp wolny)
środa 9.00-16.00
czwartek 9.00-16.00
piątek 11.00-19.00
sobota - 10.00-17.00
niedziela 10.00-17.00
 
Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Gorzowa.
 
Archiwum |