Stowarzyszenie kamienica - działania

>>> JOANNA HANĆ / MIROSŁAW GUGAŁA

>>> JOANNA HANĆ / MIROSŁAW GUGAŁA
Stowarzyszenie Promocji Kultury "Kamienica", Galeria Terminal08 oraz Kamienica Artystyczna "Lamus" w Gorzowie zapraszają na otwarcie dwóch wystaw z całorocznego cyklu "Sztuka jako transgresja":

Joanna Hanć "CZYTAJĄC POD SŁOŃCE"
Mirosław Gugała "POST POST OFFICE"

27.07.2013 r., godz. 18.00 – wernisaż wystaw – Galeria Terminal08, ul. Grobla 15.

Wystawa czynna do 25.08.2013 r.

Joanna Hanć – urodziła się w 1977 roku w Szczecinie. Ukończyła tam Liceum Plastyczne (formy użytkowe - snycerstwo), a następnie w Zielonej Górze Animację Społeczno – Kulturalną (teatr) i Edukację Artystyczną na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. Od ponad dziesięciu lat zajmuje się projektowaniem i prowadzeniem warsztatów artystycznych, współpracując z wieloma instytucjami i organizacjami w Polsce, upowszechniając idee sztuki, kreatywności i współpracy.
Wielbicielka literatury i ilustracji, szczególnym sentymentem i szacunkiem darzy Tove Jansson, w 2009 odbyła wyprawę do muzeum T. Jansson i Muminków w Tampere (Finlandia).
Główne dziedziny aktywności: malarstwo, rysunek, grafika warsztatowa, tkanina artystyczna, rzeźba, lalkarstwo, warsztaty artystyczne.
Wystawy indywidualne w Gdańsku, Szczecinie, Poznaniu, Zielonej Gorze, Barwicach, Bornem Sulinowie, Toruniu, działania plenerowe w Wiedniu, trochę wystaw zbiorowych tu i tam, setki autorskich warsztatów artystycznych w różnych częściach Polski.

Mirosław Gugała - urodził się w 1976 roku. Mieszka i pracuje w Zielonej Górze. Studia w Instytucie Sztuk Wizualnych na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. Od 2002 roku, pracownik Instytutu Sztuk Wizualnych, asystuje w Pracowni Sitodruku oraz w Pracowni Typografii, prowadzi Pracownię Liternictwa. Współorganizator i reprezentant akcji plenerowych, wystaw, imprez promocyjnych UZ. Projektant okładek, plakatów i znaków. Główne dziedziny aktywności: grafika warsztatowa i projektowa, kolarstwo szosowe, nauczanie, obserwowanie, modelarstwo, mail-art.

Projekt finansowany z budżetu Miasta Gorzowa i Marszałka Województwa Lubuskiego.

Galeria Terminal08 czynna jest w soboty i niedziele w godz. 12-18, w pozostałe dni rezerwacje bart@terminal08.org lub 788 365 737 - wstęp wolny.

<<< TV Teletop

 
Archiwum |